Jdi na obsah Jdi na menu
 


V jaký Telči?

30. 12. 2008

Po vánočních svátcích strávených u první Třetiny na samotě u lesa jsem se moooc těšil na další zimní Telč. Vyrazili jsme Berundou celkem brzy ráno, to abychom v Jihlavě nabrali třetí a mohli si pořádně užít zamrzlé Telče. Třetiny sice zpočátku ledu na rybníce moc nevěřily, ale nakonec se i na hladinu rybníka na bruslích odvážily. Do té doby toho ale zažily opravdu hodně.

Tak tedy: příjezd, ubytování v krásném pokojíčku, Kopeček a obr porce, které někteří zvládli zcela a jiní téměř. První potkávání známých kamarádů a muzikantů, prvni děkování za naše PFka. A pak siesta. Vaječňáček v posteli u TV a nakonec chvilka spánku. Budík na pátou a hurá do sklepa. Opravdu hurá? Tak když vezmeme ten vaječňák, tak hurá. Sice se holky na Žalmana zas až tak moc netěšily, ale nakonec si ho docela užily. Medvěd nás totiž posadil úplně dopředu, ještě před první řadu na lavici a tak jsme asi občas muzikantům dělali chutě tím výborným vaječňákem. Došel s koncem koncertu. Ten byl celkem pohodový, Žalman vytáhl staré písničky a to bylo fajn. Až do chvíle, než se ozvala povědomá melodie. První začala předvádět cosi rukama -  to byl pravděpodobně nějaký podmíněný reflex, kterému se třetí s vážnou tváří bránila. Ovšem až do té doby, než se podívala na Mistra, který se na holky smál. V tu chvíli první reflex potlačila a třetí se rozesmála. Nojono, on ví, že Holku od koní zrovna dvakrát nemusíme :-) Co si ale myslel Žalman, když se na první usmíval, to nám všem zůstane zahaleno rouškou tajemství. I když ona sama obratem informovala druhou, že jí asi miluje...

Po koncertě se dělo.... chlebíčky - brambůrky - olivy - sýry - víno - slivovice - tyčinky -  šátečky - závin - dort - konečně i kytary a muzika. A představte si, že celý pokoncertní sejšn odstartoval Mistr písničkou, kterou složil pro fanklub Devítky! Jo a abych nezapomněl - ta hostina byla na počest kulatých narozenin Gabči, která během večera měla i tu čest křtít Žalmanovo CD. Byla to povedená afterparty s príma muzikou a kamarády. Ale zítra je taky den, teda vlastně dnes už je den a tak musíme do hajan. Ráno jsme domluveni na 10,00 na bruslení!

Povedlo se. Třetiny vstaly a tak se šlo na zimák. Tam dorazili Pavel, jen Gabča se nějak po včerejší oslavě nemohla dospat a probrat. Po necelé hodince jsme zakotvili na čaji a výborném štrůdlu se šlehačkou a pak? Na chvíli domů, uklidit brusle a odpočinout si, ale to už píše Pavel, že jsou na Kopečku. Míříme tedy za nimi a nakonec dorazí i Třetinka, která včera byla ještě v Bedřichově a dnes přijela velkým býlím rozloženým do dvou malých. Po obědě se chystáme spát, ale protože se Třetiny dloooouho neviděly (ano, proněkoho je 9 dnů opravdu hodně dlouhá doba :-) ), je ze spaní spíš rozdávání dárků, polehávání a hlavně povídání. No nevadí, večer to nějak přežijeme.

Tentokrát nejsme vpředu, ale celý koncert Jarretu jistíme ze zálohy, když už tu nejsou dvazvukari.com. A po přestávce se to celé otočí. Z první řady je najedou poslední a tak máme divadlo Máry Sýkory z první ruky. Nejdřív hraje svoje klasické představení a pak vánoční příběh s vánočníma písničkama a koledama v podání Jarretu. A najednou je konec. Pro letošní rok poslední večer prázdnin v Telči. Ale kdo si myslí, že sklep utichl a potemněl, ten se mýlí. Vznikají různé povídací hloučky, nečastěji se ze všech možných míst ozývá slovo sex, ale podivné je, že ho vyslovuje stále jedna a tatáž osoba. Zajímalo by mě, k jakým výsledkům v tomto průzkumu dospěla. Ale určitě měla úspěch. No posuďte sami. Na otázku co se ti vybaví při vyslovení slova SEX třetí nad ránem řekla HANKA :-) A abych nezapomněl.. bacha na poutka, je-li ve vaší blízkosti Medvěd!

Nakonec se nejen povídalo, ale i hrálo. Chvilku vážně, chvilku nevážně. Doufám, že tenhle večer ta krásná kytara s perleťovým Jarretem přežila bez úhony. Ale už je čas děvčata! Ráno brzo vstáváte! Tak se honem rozloučit, popřát všem krásnej novej rok a dobrou noc. Dobrou noc? No dobře, ještě ty brusle! Jdou na to. Alespoň na chvíli. A stojí to za to.

Ráno sice jako první vstane druhá, ale hned na to vstává třetí a opouští Telč jako první. Díky Tomáši za odvoz! Druhá se po chvíli vydá na domluvené místo srazu rozloženého velkého bílého a krátce na to opouští Telč i Berunda směřující na Moravu. Tak a to bylo pro letošek všechno. Opravdu to stálo za to.

A tím končí vánoce ve znamení rolniček. První letošní byla v Bluessklepě, druhá v Liberci a třetí a čtvrtá v Telči. Aneb víte jak jste mohli v Telči poznat třetinovský mobil? Jasně, díky rolničce! A třeba se vám podaří zodpovědět jednu zásadní otázku - cinká kačenka nebo kuřátko?

PS: víte proč předposlední den roku tolik lidí koukalo třetí na hrudník? Na to je jednoduchá odpověď: V jaký Telči? Že nechápete? Zkuste si najít někde fotky na kterých bude, a až ji uvidíte, pochopíte.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dhgjfe

(eva, 28. 5. 2010 18:41)

víborný

Fotky

(Lucy, 22. 1. 2009 0:22)

Já se teda stydím a přiznávám, že je pořád nemám. Klasické stádium - už jsem půlku vyhodila, je jich pořád moc a nevím, co ještě vyhodit:-) Ale tak aspoň tu jednu... http://lucy.ghorland.net/telc.jpg