Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarretí stěhováci a zásobovači? Ano, to jsme také my.

21. 12. 2008

To si takhle jednou první přijde k telefonu a co nevidí. Zmeškaný hovor. Na tom by nebylo ani tak moc zajívamého, kdyby se v zápětí nelekla. I když možná se leknout ani nestačila, kdo by se taky nátělníka bál, kor když... Ale to sem nepatří, přistoupím proto rovnou k pointě - Berunda je po střechu naložená vínem. To je potřeba v neděli dopravit do Liberce. Naštěstí zbylo místo i na všechny tři Třetiny, stromeček a spooooustu ... ale nepředbíhejme.

První a druhá měly náročný den, o tom více jinde. Třetí vlastně taky, ale o tom více nikde :-)  Sraz si naplánovaly u Třetinky někdy před šestou. Třetí dorazila sice až krátce po šesté, ale její obavy, že už na ní netrpělivě čekají v nastartovaném autě, se ukázaly jako liché. První s druhou zmateně pobíhaly po bytě a hledaly svačinu, cukroví, stromeček, botu, kartáček na zuby, šátek, batoh, který musí dnes dorazit do Liberce, nůžky.... Nakonec se všechno podařilo a tak jsme my a spoooousta... ale o tom později... mohli nastoupit k vínu a vyrazit směr LB. Naše skvělá GPS oznámila, že v 19,15 parkuje u Liďáků. Nebudu vás napínat, svůj slib dodržela. I když pak ještě přeparkovávala, ale to už se nepočítá.

V sále plno, v baru plno, spousta neznámých a spousta známých tváři. Akci stromeček jsme naplánovali na přestávku a tak zatím odpočíval společně s vínem v autě. Jaké bylo naše zděšení, když jsme se při začátku koncertu doslechli, že přestávka nebude. Problém... Jak ho vyřešit? Snadno. Stromeček i se spoooustou... na to si ještě počkejte...  jsme během koncertu dopravili do šatny a čekali. Najednou se většina kapely z pódia vytratila a ... my zbystřili. Hanka s Márou si zazpívali Klíčení a v jeho závěru přinesl Mik Hance nikoli kytici, ale právě náš stromeček, který mezitím našli v šatně. Stromeček ozdobený... ano, už je to tady... sedmi Karrlátky, pro každoho člena kapely jedním. Mrk neznalým divákům vysvětlil, že to je sponzoring od Karrla, kterému děkují v bookletu nového CD. No nevím, jestli to diváci pochopili nebo ne, ale já si to užíval. Konečně se nám splnil náš dnešní plán, aby takto ozdobený stromek stál na jevišti během koncertu. Koncertu, který byl... tichý, téměř akustický, bez smyček a efektů, v takové až komorní úpravě, ale moc příjemný. A završený zpěvem strašné spousty známých i neznámých, vtipných i vážných (i když ono se to občas prolínalo a střídalo) koled. Došlo i na několik přídavků a to bylo pro letošek co se Éček týká vše, přátelé. Máme jich v sobě dost, tak se nezkazíme a vydržíme, ale je úplně jiná písnička...

Tyjo, že by koncert v Éčku někdy končil takhle brzo, to si nepamatuju. Ale to je tím, že se hrálo bez přestávky. A co následovalo po koncertě? Stěhování vína do Éčka. Tousty. Dárky. Závin se zelím. Šunkový kapr. Dárečky - děkujeme! Povídání. Děkování. Přání. Slibování. Jo a abych nezapomněl, také placení účtu :-)

PS: Haničko, všechno jsme zvládli a dobře dojeli, Jája byla v pohodě, ani moc povzbuzování nepotřebovala :-))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář