Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květnová sobota v blázinci

27. 5. 2011
Několik let jsem se chystala. A vždycky jsem nakonec byla mimo Prahu. Prostě byl tento festival pro mě zakletý. Ale letos se mi podařilo kouzlo zlomit a poslední květnový víkend jsem byla v Praze! A co víc - neměla jsem žádný důležitý program! Takže v sobotu vzhůru do Bohnic.
To, že před areálem rozdávali balenou reklamní vodu zadarmo, bylo fajn. Jen mi přijde dost drsný, že ji musí návštěvníci u vstupu zahodit, protože do areálu se s vlastním pitím nesmí. Nesnáším tohle nabubřelé plýtvání.
 
Byla jsem překvapená kolik stánků je uvnitř. Okouzlil mě stánek s čerstvým i grilovaným ovocem. Palačinky. Vegetariánské jídlo. Mňam, mňam. Prostě výběr neskutečný. A stánky s náušnicemi? Jako růžové ibalginy do uší? Jako prostě hustoles!! A taky tam byl Honza Wolf, co nehraje golf. A stánek s nejhustším oblečením pro děti co znám.
 
V areálu byla fůra scén jak hudebních, tak divadelních. Organizátoři se opravdu snaží programem zaujmout a uspokojit širokou masu lidí. Nicméně já přišla primárně na Jananas, Hradišťan, The tap tak a Žlutýho psa. A užívala jsem si to.
Pár drobných střípků vzpomínek…
 
·       Proč je slovo folk vnímáno jako sprosté? Jak popsat hudbu Jananasu?? Co vlastně hrají? Asi jsme nebyly dost přesvědčivé, protože sousedi se na Jananas nevrátili. Ale udělali obrovskou chybu.
 
·       Hradišťan v novém složení. Jako proč ne. Zní jinak, ale pořád je to ta pohoda, co znám a mám ráda.
 
·       Nečekaně málo známých tváří.
·       Bláznivá voda.
 
·       Nečekané setkání s Katkou z práce.
 
·       Další zvukař debil. Proč?? Proč já?? To jsou lidi fakt tak hluší nebo je otupělí? Proč nemáme odvahu mizernou práci vypískat??
 
·       Miluju The tap tap. A to jako vážně, fakt a opravdu.
 
·       Nejhnusnější langoš na světě měli u čtvrtého stánku vlevo. Jsem nepoučitelná…
 
·       Kačenka a její VIP vchod.
 
·       Tanečníci před scénou.
 
A to by asi tak nějak stačilo. Myslím. Kačka se tam ještě vrátila v neděli, ale to já už jsem byla zase někde úplně jinde. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář