Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duše v peří

1. 6. 2011

Tak se na tu Duši v peří podíváme trochu blíže. 

Mína. To je hlavně Mohelnice: …za okny září a na nebi nach, je konec prázdnin a patří nám svět… A ta Mandolína, škoda, že na ni Mistr nehraje i na koncertech, je moc příjemná.
 
Sudička. Lyžařské Veverky v Ostravě. To bylo poprvé, kdy jsme s kapelou vyrazili lyžovat. A večer se hrálo a zpívalo. U Pavla proběhla i zkouška kapely, nacvičili pro nás právě tuhle písničku a v předpremiéře nám ji předvedli. V plné parádě. Aneb … Sudičky jsou Sudoměřice? Kéž by bylo na světě tak krásně a pohodově a spravedlivě…
 
Bára. Jedna z písniček, kterou jsme slyšeli poprvé nedávno. Na první poslech fajn, na druhý mě nutí přemýšlet, proč zrovna Břevnovský kino. Karrel tu zase řeší, co znamená křeček v hodinách, že prý zná jen hodiny s kukačkou. A kdo to vlastně byla ta Bára? To mě upoutalo nejvíc, aniž jsem věděla, že se to takhle jmenuje. 
 
Živou mě nedostanou. Na první poslech country popina. Říkám si, to ani nezní jako Devítka! Ale při dalších posleších se mi to dostává pod kůži, jako fajn odpichovka a nutí mě si podupávat nohou. Že by hitovka do rádia? Uvidíme.
 
Duše v peří. Líbí. Představena právě v dnešní Besedě s tím, že byla dopsaná na poslední chvíli pro nové CD. Rekapitulační a vzpomínací. Ostatně jako pocit, který jsem měla právě v téhle Besedě. Že bych už také normálně stárla?
 
Taťána. Tenhle duet jsem si při jeho premiéře taky užila a dostala se mi pod kůži celkem rychle. Na CD obohacena o klávesy Máry Ottla. Povedené.
 
Burčák. Ten sice v tekuté podobě moc nemusím, ale v podobě stejnojmenné písničky si ho dám. Zase taková bilanční, uvědomující si životní etapy. Pracovní název písničce vydržel a i přesto, že dny běží čím dál rychleji, do toho dalšího života na zdraví! A hlavně … nikdy se netrap nikdy neohlížej, kde jsi kdy nechal svoje největší nej, jen po místech, jen po písních, jen po holkách…
 
Holka hřích. Premiéra až na CD. Tentokrát její výpověď. Nevím proč, ale ty jeho jsou mi nějak milejší.
 
Doriana. Aneb pokračování Bitvy o Karlův most. Dlouhá, budu se na ni někdy muset pořádně soustředit.
 
Pod nebem plným hvězd. Cítím ji tak nějak jako Holku hřích.
 
Dlouhej den. Hledání kudy jít a kam se dát. Jak se jenom prosadit? Proč se pořád bát? Je to jenom na tobě, jak si zařídíš život. Tak s chutí do toho a neboj, ono se to nakonec podaří.
 
Devítka. Jen co zazní, jsem zpátky na Orlíku, kde jsme ji slyšeli poprvé. Písnička pro fanklub. Jako odměna za úspěšné hledání Mistrovy Múzy. Tenkrát jsme netušili, že se stane běžnou součástí kapelního repertoáru a dokonce vyjde i na CD. Jen teď nevím, jestli těch pár věrných lidí z lidu bez výhod je celý fanklub nebo jen kapela :-)
 
Milenka. Bohužel se zase musím opakovat. Holka hřích, Pod nebem plným hvězd a tahle. K nim cestu stále ještě hledám.
 
Betlém. Chytla na první poslech. Idylka. Ostatně jako v každém Betlémě, kterých je v adventní čas všude plno. Idylka a žádné komerční vánoce. Bohužel realita je čím dál horší v této naší současné konzumní společnosti…
 
Tak a to je vše přátelé. Taková má osobní a první dojmologie z poslechu nového CD Devítky. Že je to trochu chaotické? Inu možná, ale mě to nevadí. A že jste si chtěli přečíst něco o červnové Besedě, která se konala nakonec bez hosta, ale jinak probíhala na tradičním místě a v tradiční čas? A která byla prvním místem, kde bylo možné koupit ještě nepokřtěné CD Duše v peří? Hm, tak to se nedočkáte :-)
 
Zapsala třetí 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář