Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kterak z muzikantů krev na jevišti stříkala

7. 4. 2010

Bylo nebylo. Aneb jak se bude za čas psát v učebnicích dějepisu, začátkem dubna léta páně 2010 se sjeli do Prahy dva nejmocnější muži tehdejšího světa, Barack Obama a Dimitrij Medvěděv, aby tam podepsali smlouvu o snížení počtu jaderných hlavic. Nebo tak nějak podobně. A proto nebyly první středu v dubnu sirény. Sotva jsme se z nich před měsícem začali radovat... Naštěstí to neznamenalo, že se večer nesejdeme v Besedě a hlavně o té jsem vám tu chtělo povídat.

Sešla se nás sice jen polovina Třetin a jedno Karrlátko, ale také spousta známých. Někoho jsme očekávali, v někoho jsme doufali, někdo svou přítomností mile překvapil. Každopádně se nás v první řadě stolečků sešlo dost, dokonce přišla i mladší sestra třetí Třetiny. Že jste až do dnes nevěděli, že nějakou má? Tak teď už to víte. A nebo nemá? :-) Jen jsme se stihli usadit, nakoupit nápoje, popovídat s kamarády, už už to začínalo. Honza na jevišti sám a ... že by nějaká nová? Kdepak, Zima je prevít. Tyjo, začíná to slibně, tuhle jsme si minule přáli!

A jak to pokračovalo? Dramaticky. Na jeviště byla vpuštěna Epy de Mye a po dlouhé době opět ve třech! To ještě nebylo dramatické, to přišlo až o něco později. Epy to šlapalo, Honza střídal kytary, moc se mi líbili. Ale co se to děje, au, to musí bolet. Úplně mi zatrnulo, ale zvládl to. Radost ze hry byla silnější než bolest, jen ty struny bude asi potřeba vyměnit. Epy měla úspěch a tak se do přestávky nevyhnula ani několika přídavkům. A nebylo to jen proto, že přídavky už jsou zadarmo, jak jsem se na jedné nedávné přednášce právě tady v Besedě dozvěděli.

Po přestávce Devítka. Ano a došlo i na písničky na přání. Naštěstí bez Holky od koní. Ale Mistr si neodpustil kritiku na toto téma směřující hlavně do řad fanklubáků. Podezříval Petra, že napsal na jeden papírek Moje malá, Vlaky lásek a Mezi řádky. Nevím, nevím, ale já bych podezíralo spíš Třetiny. No nevadí, tentokrát tu jsou papírky znovu a tak bychom mohli být o něco seriéznější. Třetí vzala tužku a napsala Řekni mi řekni. Neuplynulo ani 5 minut a z jeviště se ozvalo Řekni mi řekni... Dál už to ale nefungovalo, tak snad ten zbytek uslyší příště. Serióznost nám vydržela až do konce koncertu. Po něm jsme se sesedli kolem futrálu, kam se lístečky házely a ... přidali tu jízdenku na tramvaj s textem Chtěl bych se podívat na Grand kaňon, tu 20 východoněmeckých Marek, tam poukázku na slevu na kontaktní čočky nebo do kina, také výherní los s číslem 9 a logem Slavie a na jeden lístek plný Holky od koní nezapomněli dopsat, že s tímhle seznamem fanklub tedy opravdu nesouhlasí.

Předtím jsme se ale ještě na závěr koncertu dočkali společného zpěvu Devítky a EdM. Že by nějaká nová besední tradice? Uvidíme příště, kdy bude hostovat kapela Marien. Ale kdybyste je tu hledali v květnu, tak neuspějete, příště bude až první středu v červnu!

Tak ještě panáka od Mistra a dobrou noc!

PS: ne, opravdu nejsem Karrel, kterého Třetina vyvařila v pračce!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář