Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krátké, úderné a vytuněné

13. 1. 2009

To máte tak, už dlouho předlouho znám pojem Krátké úderné divadlo. On tam totiž hraje Martin maximální Kadlec. Ano, ten Kadlec. Tedy ten druhý. No to je jedno. Ale nějak jsem se pořád nemohl dostat na jejich představení. Až pak konečně v Telči pohádka o Kačence a skřítku Modráčkovi. A dvakrát! Ta byla moc pěkná a pak seznámení s některými dalšími členy divadla a dlouhé příjemné povídání, které logicky vyústilo v rozhodnutí dostat se na nějaké serioznější (hahahaha) vystoupení. A teď se to konečně povedlo. Vypravili jsme se do Éčka. Chvíli jsem byl zmaten, protože neřídila ani jedna Třetina a to je dooost zvláštní. Ale jelo to, Berunda to byla, byli jsme tam všichni, tak co. A tohohle řidiče mám taky moc rád. Jen ta jeho GPS...tu kdyby slyšel Milouš.... 

Příjezd včas, všude prázdno. Ten druhý (nebo první?) Kadlec se flákal doma, ale na baru byla Adélka. (heslo IKEA) Udělala nám naše oblíbené vééélké čaje a pomalu se začali trousit další diváci. Zabrali jsme strategická místa a těšili se, co nás to vlastně čeká. 

Šlo o několik příběhů s tématikou telefonování, scénky proložené písničkami. Hrají: skřítek, Gábina, Máca, oooMára a další a další. Neuvěřitelné scény ze života. Telefonistka v bance, tísňová linka a prapodivná záminka k seznámení se, zasněžená samota u lesa...Jedinečným zážitkem byla má oblíbená písnička Haloó...hráli jí na playback. A ty vyhrávky.... oooMára se činil. Pěkně jim to šlo. Tak jsem se smál, že jsem si jí pořádně neužil. Ale co, užiju si jí na koncertě Disneybandu nebo Jarretu. 

A v neposlední řadě příběh nejmenovaného prezidenta. Zavřete oči, představte si balkon Bílého domu. Máte? Tma, jen balkon je osvícen. A na něm? Tři elegáni v kvádrech a zpívají. Ano...oooMára, Máca a třetí jméno bohužel nevím. Ty brďooo :-) Jak bych tu zápletku jen popsal... víte co? Jen si na to představení pěkně zajděte. Neprohloupíte. Věřte mi. Však kdy jindy se dostanete do takové blízkosti kosočtvercové pracovny. Pobavíte se, to vám zaručuji! Už se těším, až mi to zas vyjde na další představení...třeba na Punk je mrkev. 

A pak mé oblíbené posezení na baru s kamarády. A to už pomalu soumrak už Kačenku kolíbá... tak se musíme vydat dom. Tma, dálnice, čokoláda a zkoušení z fotky. Tak mi zas někdy přijedem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář