Jdi na obsah Jdi na menu
 


Venkovani v Praze?

18. 12. 2008

Třetiny jsou poslední dobou nějak zaneprázněné. Už dlouho se nám nepovedlo být nikde v kompletní sestavě a tento večer nebyl výjimkou. Třetí dorazila akorát včas, aby se do sálu dostala jako první ze všech diváků a zabrala místa v první řadě. První se hlásila kdesi od Slávie a nakonec to stihla úplně přesně. Dosedla, vydechla a nastoupila kapela. Co říci ke koncertu? Paráda! Oblíbené hity, staré i nové písničky a taky pár historek, třeba o Troníčkovic vánočních kaprech a hlavně obrovská radost z možnosti zahrát si v Praze. A taky jedna důležitá informace - když kdokoli z kapely moc dlouho kecá a ostatním se to už nelíbí, začínají se hlásit. Jakmile je nahoře víc než polovina rukou, mluvící končí svou řeč a začíná hrát a zpívat. A tak jsme se tohoto návodu občas drželi i my, diváci, ale většinou to nefungovalo, většinou se Víťa snažil myšlenku dokončit.

A už tu byl konec. Tak ještě jeden přídavek. A druhej... Vořechu, cože? To už neumíme, to jsme dva roky nehráli! Já ani nevím, co tam zpívám!... Ach ti muzikanti, tolik výmluv a pak to zahráli úplně normálně. A třetí přídavek? Tak jo, tak tedy ... dnes se nám opravdu nechce domů. Ani kapele, ani divákům. Ale proč před každým přídavkem znovu ladí? Žádný výmluvy na sváteční struny na hraní do Prahy jim nezbaštím! Jo že se jim vždycky když odejdou rozladí? A proč odcházejí? A proč kytary odnášejí s sebou? A tak diváci společnými silami vymysleli inovaci. Kdepak, žádný syndrom Troníček, něco mnohem lepšíko. Kapela zůstane stát na jevišti a odejdou diváci a zase se vrátí. Kapela tam na ně zatím počká, bude tleskat a když se diváci usadí zpátky na svá místa, koncert bude pokračovat...

A proč vlastně Marieni hráli zrovna v KC Spořilov? Inu to se jeden fanoušek (ne já!) naštval a napsal do několika kulturáků v Praze, jestli by jako nemohli tuhle partičku pozvat. A ozval se KC Spořilov. Nový, zrekonstruovaný sál, docela příjemný, jen by tam mohlo bý to něco tepleji. Ale kapela nás nejprve zahřála Plamenem a pak... nakonec to dopaldo tak, že i Zdenička odložila svetr :-)

PS: nepracujete někdo ve Volksbank? Nebo neznáte tan někoho? Moc by to Zdeničce ten večer pomohlo! :-)

Tak šťastný a veselý a těšíme se na CD!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář