Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak brouci zpívají koledy a tančí

16. 12. 2008

Určitě jste si všimli těch krásných kravat, co jsme s Třetinami měli na natáčení v Malém divadle a potom i na křtu. Tak ty vyrobila čtvrtá. Je to malované hedvábí. Čtvrtá je moc šikovná a tvoří spoustu krásných věcí. Kromě toho taky hraje na kytaru a 16. prosince měli s kamarády vystoupení. Nabídli jí, že si tam může otevřít stánek se svými úžasnými výrobky. Ale protože musela brnkat na kytaru, tak jsme jí jeli s Třetinkou pomoc prodávat. V předsálí to tak vířilo barvami šátků, šál, prostírání, triček, pouzder na brýle, kravat…. Koupit se dala i sada nádobí s pavučinkami nebo sponky do vlasů v sadě s náušnicemi. A to byste nevěřili, z čeho všeho se takové věci dají vyrobit. Ale to si samozřejmě nechám jako Džejnino know-how!

Kolem chodila spousta lidí a všichni výrobky obdivovali a chválili. Ale nic nekupovali. Přitom by to byly tak pěkné vánoční dárky. No ale zas brali si vizitky, tak si třeba vyberou něco přes internet, když je to dneska tak zvykem. A aspoň padly dvě objednávky. Jedna závazná na tričko a jedna předběžná na spidermaní kravatu. Nevím, proč druhou ta spidermaní kravata tak pobavila. Že by sháněla nějaký vánoční dárek a tohle jí přišlo jako dobrý nápad? 

No ale zpět k muzice. Džejn vyrobila všem kamarádům trička s logem. Ale jsem ostuda a název si samozřejmě nepamatuju. A hrálo jim to pěkně. Postupně nás provedli adventem až k narození Ježíška. Sál byl plný maminek a malinkých dětí (o těch ještě bude řeč), které nebyly zrovna potichu. Všechno jsme to pozorovali ze dveří a na některé odvážné, které se vydaly do tmy, jsme bafali. Oni by totiž jinak došly k těm schodům a to by nemuselo dopadnou dobře. No a potom právě přišli na řadu brouci. Nejmenší děti, které si taky zazpívaly. A upozornění…nedělejte z nejmenších dětí rytmickou sekci. Je to pak spíš ruchová sekce. Ale tančili krásně a bylo vidět, že je to baví. Kdo ví, třeba z nic nakonec budou známí bubeníci nebo hvězdy jako Mára a jeho rumbakoule. 

No a pak už jen zbývalo rozdat dárečky, které byly pod stromečkem a začít se konečně těšit na Ježulu, který už za pár dní má přijít. Krásně se nám zavzpomínalo na doby, kdy druhá zpívala ve sboru a takovýchhle předvánočních vystoupení absolvovala tolik, že dneska už koledy nemůže ani slyšet. Ale ty oranžové šatičky, ve kterých ve sboru Cukrátka vystupovala, bych opravdu rád viděl. A pana učitele v brejličkách jak z minulého století, který se mimochodem jmenoval Brožek, si taky dovedu živě představit. 

Tak závěrem popřeju Džejn i do nového roku hodně nápadů a ať mají úspěch.

P.s. Odkaz na stránky čtvrté najdete v mých oblíbených odkazech a když se vám něco zalíbí, tak si to můžete koupit ZDE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář