Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nepropás bys Folkový špíz

1. 11. 2007

Já jsem do Náměšti dorazil s první z Hodonína. A co mezitím dělaly zbývající dvě Třetiny? Po menších zmatcích s odjezdem nakonec jely folktimáckým autem. Proč folktimáckým? Protože Tomáš a Šao. A oni dvě. Je to jasný? Jestli ne, tak www.folktime.cz :-) Ale dost oranžové a hurá na břeh Oslavy, kde stojí sokolovna, které se žádný stadion nevyrovná. Ještě že už jí holky znaly a tak auto vpohodě donavigovaly. Ve dveřích je uvítal šéfkuchař Pokorný a sdělil jim překvapivou informaci, že se v kuchyni koná turnaj ve stolním tenise. Rozhodly se pro procházku na jídlo a cestou je konečně dohonila i první. Já hlídal batohy v šatně sokolovny.

Když se jim podařilo najít otevřenou pizzerii, zjistily, že nejsou jedinými hladovými hosty mířícími na Špíz. Až prý společně chvíli uvažovali, jestli nebude jednodušší zavolat Pavlovi, ať přijde za nima, když už tu stejně skoro všichni jsou. No ale po výborné baště se nakonec sebrali a šli do oné sokolovny. Někteří měli za sebou cestu narvanými rychlíky, jiní kolonami aut, ale naštěstí nikdo nemusel nikde viset jako plech z okolních střech, do sálu se vešli všichni, i když ve švech málem praskal. Pavlovi kapal pot zpodobočí a s vypětím veškerých svých sil Špíz zahájil asi jen s půlhodinovým skluzem.

Začalo to písničkou o Špízu. Pokračovalo  Nestíhačema, pak hrály Mošny, následoval Pavel Pokorný, Pepa Streichl, Justin Lavash, Martina Trchová a na závěr Epy de Mye. Účinkující se různě prolínali - s Pavlem chvíli hrál Hynek Tecl z Bokomary, chvíli Martina, s Justinem chvíli Honza Řepka, s Pavlem pak i sbor složení z Martiny, Hozny, Petra a Pepy. Celý večer provázel konferenciér, který si nepotřeboval psát nic na manžetu a chvíli vypadal jako Honza Přeslička, chvíli jako Pavel, chvíli jako Petr Ovsenák a spousta dalších. Dva umělci dostali na jevišti dárky - Honza Řepka dort k narozeninám a Pavel tričko s klokanama, když odjíždí do té Austrálie. Tričko to bylo hand made by Kačka a byli na něm podepsáni kamarádi a účinkujcící Špízu.

Hrálo se dlouho přes půlnoc. Myslím na jevišti. Ale i potom se hrálo až do rána. Někteří postupně odcházeli spát a pak se zase postupně probouzeli a odjížděli v nepřetržitém sledu. Jen ty dudy tentokrát nedudaly. Zato zvonily mobily. Několikrát. Budíček teda nic moc... Ještě že nám to vynahradila snídaně do postele. Teda do spacáku, to byla paráda. Pokračovala posezením s Epy a řešením propozic jedné soutěže. Moc nevím, o co šlo, budu si to muset nastudovat, až mě Třetiny zas pustí bez dozoru k počítači. A pak loučení všech se všema a postupné odjezdy do Brna, Prahy, Jihlavy a nakonec odjíždí i naše malé zelené a cesta nám nějak rychle uteče, za chvíli jsme v Praze. Tak ještě poslední loučení a zas někdy někde...

Záhada dne: Zná mě paní Ovsenáková? Neb když se seznamovala s Třetinama, první řekla, že je od Karla a třetí dodala, že taky patří ke Karlovi... Co si o holkách jen pomyslí...

PS: mrkněte na http://folkovyspiz.wz.cz/ a hlavně na diskusi vpravo nahoře nad anketou!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář