Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masakr ...

12. 11. 2007

Kde začít? Možná trošku oklikou .. v pátek večer musela první nutně domů. Raději se mě neptejte proč. Ona vám to tady určitě někdy vysvětlí .. a pokud to nevysvětlí, tak modří (ano - opravdu je tu napsáno MODŘÍ a kdo nerozumí, tak má smůlu.) už vědí. :) V sobotu rychle zpátky do Prahy a do háje .. tedy na Háje. Obvyklé místo, obvyklý čas, neobvyklá sestava .. tedy ze dvou pětin, takže z většiny vlastně obyklá. A první nestíhala .. načas tam byla jen třetí. Její povzbuzující smsky pro první ve stylu  - "Přidej, když budeš tlačit metro máš šanci tu být druhá." - snad nemá cenu komentovat. Nakonec byla třetí. Také hezké umístění. Petr a jeho malé zelené dorazilo minutku po ní. Když ona pračka doprala přesně ve čtyři a prádlo SE musí pověsit. :) A kde je Lenka? Vždyť tady je jediný kostel široko daleko. U benzinky? Aha .. takže .. rychle pro Lenku, rychle naložit a rychle na dálnici. Zastavíme u meka, ale ne že tam půjdete!! Jen uložíme batoh a patřičně se přivítáme, když jsme to nezvládli hned při naloďování. A proč jsme to nezvládli? Možná to mělo co dělat s nenápadnou otázkou .. "Tys někomu v poslední době dával moje číslo?" "Hmmm .. dával. Když ona je to všeobecně známá osoba, tak jsem si říkal, že ti to nebude vadit. :))"  No, není ten život složitej?

A jelo se. Někteří řídili, někteří poslouchali muziku, někteří se pokoušeli navigovat a někteří se snažili dohnat spánkový deficit. Prostě cesta utíkala a najednou tu byl Tábor a ... žádný mekáč. Prostě dneska žádná zmrzlina, kafe a už vůbec ne hranolky. :)

A Týn ... kruháč .. most .. Vltava .. benzinka .. most .. Vltava .. kruháč .. Malostranská restaurace .. Špejchar .. jééé, ale my se s vámi nemůžeme vítat, protože jsme měli česnekovou pomazánku .. jídlo? nemáme .. most .. Vltava .. kruháč .. čína pod kostelem .. zámecká hospoda - "To jste měli houknout, že spěcháte" - "Nechte to na Jáje, jdeme za ní, ta má na hospody čuch." .. jíííííííídlo (sice nebylo nakonec tak dobrý, jak se všichni tvářili, ale hlad je nejlepší kuchař) autíčko .. není divný když mají 2 holky rande na stejným místě (kašna na náměstí :)))?? ... malé zelené ... hranáč ... kruháč .. most .. Vltava .. Špejchar. Běžte hned do první řady, tam jsou místa. Tyjotyjotyjo ... došli jsme pozdě a ještě měli protekční první řadu. Náhodička? :) Falešná karta .. pohodová muzika, kterou jsem si užíval a zbytek výpravy taky. Jako přídavek Boxer. Krásné. O přestávce zjištění, kdo že se to všechno schovává ve tmě. Spousta kamarádů. Třeba Ladule .. matějčik .. Péťa Cihelka, Lůca a muzikanti a ... fůra dalších.

"Tak konečně se můžeme pořádně přivítat."  :) Co všichni s tím vítáním pořád mají? :)

Nestíháme ... oni, oni, oni .. já nemám slov ... ONI SE VYMĚNILI. Opravdu. Kdo nezažil, nepochopí. (Vím, že je to otřepaná fráze, ale ... ale sem to prostě sedí.) Písničky .. krásné .. dech beroucí Malostranská, dřímající Čertovo jezero a ... samé takové, které úplně normálně nehrají. Krása.

Přestávka .. vínko .. povídání .. větrání .. další vítání .. a rychle zpátky. Je tu Epy. Hostitelé usmívající se, hrající jako o život, zpívající, ale taky povídající. Kdo nezpívá s námi .. zpívá proti nám? Nebo jen prostě poslouchá a vychutnává si atmosféru. Chvilku veselou a potom zase vážnou. Pevnější než my dokáže opravdu i rozplakat. Prostě jsou i takové písničky. A zaplaťpánbůh za to že jsou. A najednou je konec .. oficiální .. jenže .. kytaristů, basistů a jiných hráčů je plný sál, takže se rozjíždí pěkný jam (marmeláda??) .. a povídání .. popíjení .. procházky .. kouření v kolečku i mimo kolečko .. gratulace k zasnoubení (je vlastně k čemu?? :)) .. most .. Vltava .. :) .. bolení hlavy .. voda .. víno .. ženy .. muži (co se to v té kuchyňce vlastně dělo? Vzpomínám si jen na guláš a klobásy... víc nesmím...) .... jablíčka ... zpěv. A k ránu chvilka spánku ...

"Dáš si panáka? Dáš si pivo? Dáš si víno? Dáš si panáka??" ... takhle vítala po ránu příchozí královna barmanka a do budoucnosti profesionální společnice Lucka ... Lukáš byl trošku milosrdnější "Dáš si čaj? Vezmi si buchtu." 

A zase muzika ... oni jsou muzikanti asi zvláštní živočišný druh - vydrží chlastat a hrát a nespat - kde se to v nich bere to fakt netuším.

A procházka ... ano ... ona již na mnoha místech popsaná nepopsatelná akce - takže já to pouze statisticky shrnu:

 • 20 lidí, 1 beruška, 1 pes (občas s a občas bez ... vodítka)
 • 1 kytara, 1 mandolína, 1 růžové rukavice a 1 krásný kulich
 • tisíce foťáků
 • malebná podzimní krajina (ten Temelín fakt nebyl vidět)
 • 4 protančené písně - většinou v rytmu valčíku - 2 před rourama, 2 po rourách
 • roury - nechtějte bližší komentář - prostě - ZÁKAZ VSTUPU
 • 1 menší selhání
 • 1 nefalšovaný gentleman - smekám klobouk!
 • TUNEL a úžasná akustika
 • 1 TOI-TOIka
 • 0 ukradených lodí, 3 pokusy loď ukrást
 • 1 zmatený převozník (i přes rady od 15!!!! lidí nebyl schopen umístit veslo .. čím to asi bude?)
 • most nahoru .. Vltava .. most dolů
 • 1 slečna upadnuvší na zem v zápalu tance
 • hudba, hudba, hudba
 • 3 dešťové přeháňky

.... to by snad pro statistické účely mohlo stačit.

A po návratu? Tomu nebudete věřit .. zase se hrálo. :) A potom loučení (pro nezasvěcené - vypadá to jako vítání jen je to takové srdceryvnější  :)) A potom? Most .. Vltava .. kruháč .. Tábor .. mekáč .. telefonát do spřáteleného auta ... spánek na místě navigátora (trestuhodné!!!!) a to dokonce při VENKU ZUŘÍ JARO (Zkoušeli jste u toho někdy usnout?? Je to skoro nemožné.) .. takže raději zastávka, káva a čokoláda a výměna navigátorů a potom PRAHA. A??

A Rikatádo. Ano, ještě stále jsme neměli dost muziky. Tam na nás už čekala druhá, krásně odpočatá a čerstvá. Tentokrát to vypadalo jako na abstinenčním večírku. Kromě pár piv jen džusy a vody a čaje v půllitrech. Prostě se všichni upravili den předem (to jako v sobotu .. pro ty co mají kratší pamět - my (já, 2 Třetiny, Příšerka, Paroš) jsme byli v TÝNĚ a Dita a Madla na PEKAŘCE - takže to mluví samo za sebe. :) 

Soutěž vyhlášená Džejn neměla vítěze neb mistr překvapil a hrál písničky, které normálně nehrají. Prostě to bylo tento víkend jedno překvapení za druhým. Pěkný závěr večera a víkendu a vůbec ... :)

A abych nezapomněl ... JSOU SKVĚLÍ A MILUJEME JE. :)) 

(Poznámka na závěr .. autorem citátu v perexu je Příšera. Tedy pokud si to dobře pamatuju. :)))

 

Náhledy fotografií ze složky Epycentrum

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

no TO JE DOST!:)

(Ladule, 21. 11. 2007 17:23)

jo, přehodili se, kluci ušatí, a já seděla vzdadu bez lidí, co by rozuměli mým pocitům!
a roury byly.. boží.. a třetiny byly.. boží.. a celý to bylo.. TAK, ale TAAAK úžasný!:)

Příšerooooooooo,

(Jája, 20. 11. 2007 16:56)

jsem se teď kvůli tobě málem utopila ... :)) Že nesmím jíst a pít, když čtu něco od Třetin už jsem zvyklá, ale teď už jsi na indexu i ty!!! :)

Není co dodat

(Příšerka, 20. 11. 2007 16:45)

Děkuji za přiznání autorských práv:-)
Půjdeme na 1,5 km dlouhou procházku....A jak to bude daleko?
Sbírám síly na Silvestra:-)