Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslava nad Oslavou

7. 11. 2006

Cesta ve vlaku, nebo spíše ve třech vlacích docela utekla. Třetiny se opět zabavily citadelou a já už jí také začínám skoro rozumět. Když jsme vystoupili z vlaku, pršelo a tak jsme se šli ohřát do cukrárny, kterou jsme po malém blouděnípřece jen našli. Když jsme všechno snědli a vypili, šli jsme hledat sokolovnu. To se nám opět přes malé peripetie, kdy jsme obcházeli vhodně vypadající budovu a hledali nějakou známku toho, že to opravdu je ona sokolovna, nakonec podařilo. Zakotvili jsme v místní občerstvovně, protože v sále se stále ještě stavěla světla a tentokrát Třetiny vybalily jinou karetní hru. Byla tam spousta barevných čísel a ony se předháněly, která dá dřív správné číslo na správnou hromádku.

Když se blížil začátek celého progrmau, šli jsme si sednout do sálu. Já jsem byl v první řadě a Třetiny ve druhé. Ještě předtím jsme ale začali slavit můj svátek, to když Třetiny vybalily zásoby ze svých obrovských batohů. Alespoň už je mi jasné, proč je měly takové velké a těžké.

Koncert nebyl tak dlouhý, jako ve Vsetíně a také jsme pořád seděli na svých místech a nestěhovali se ze sálu do předsálí a zpět. Třetiny byly po chvíli přesezené, ale já si hověl v kloboučku a měl se báječně. Vystoupili Careta, Vladimír Langer, Jarmark, Pavel Pokorný, Nestíháme, Zajíc - Hrdlička a Marien. Ti končili krátce po půlnoci a ještě než odjeli, tak jsem je stihl pozdravit. Dokonce jsem našel další nové kamarády, kteří mě znali pouze i internetu. Tak teď už mě znají i osobně. Po koncertě se ještě docela dlouho hrálo v předsálí, ale to už byli vesměs diváci (ne jako ve Vsetíně) a také jeden můj jmenovec ze zahajovací Carety.

V neděli nás čekala opět cesta třemi vlaky, tentokrát nás bylo o tři více a tak jsme nehráli citadelu, ale bang. Koukal jsem na to hezky zpatra a brzy už budu alespoň tak dobrý, jako třetí Třetina. Chudinka, v jednom kole si vůbec nezahrála, zastřelili jí dřív, než na ní přišla řada.

Jo a ještě něco vám musím prásknout. Když jsme v neděli ráno chtěli vypít mou láhev jablíček, byla to první Třetina, která ji zdolala skoro celou a sama! Příště si na ni budu muset dát pozor.

 

Náhledy fotografií ze složky Folkový špíz, oslava nad Oslavou

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář