Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třetina první - Jája

27. 8. 2009

 

Jaroslava Jája Pešková (7.června)

 

Narozena jednoho červnového dne jako první dvěma báječným rodičům. Její tatínek tvrdí, že se jim nepovedla, protože ještě nevěděli jak na to. Je bezesporu nejvytíženější Třetinou. Je to prostě naše slečna z ministerstva. Tedy bývala, ted už je to ale OK. Hlavně jí patří díky, protože jsem vlastně její. A prvorozený. Dětství trávila na Vysočině na samotě u lesa a i dnes se tam moooc ráda vrací. Jak tak spokojeně vyrůstala, přišla škola a pak…JIIIISKŘIČKY! (o kterých si mimochodem, stejně jako Helenka, vůbec nemyslí, že jsou zasraný). No a v neposlední řadě hasiči a veselé taškaření po okresních soutěžích. Potom přišla nová doba a s ní vstup do skautu. Výpravy do přírody, první prozpívané noci, první obdivné vzhlížení ke kytaristům….a pak? Vysoká. Ztratila se z dohledu rodičů, daleko od domova. Noční sedánky u vína, hraní na kolejních schodech až do rána, pařby ve Vrtuli, cesty na Myslivnu, ohýnky v Šervůdu….. nostalgicky na tu dobu zavzpomínala nedávno v Ostravě, kde se to všechno odehrávalo a všechno mi ukazovala. A pak přišla Praha. Teda spíš Třetina musela přijít do Prahy. První šoky, práce, koncerty, Malostranská Beseda, festivaly a ….. Devítka a s ní Třetiny a hlavně Já. Karrel. Stručně svojí dosavadní životní pouť popisuje: "Dětství bylo krásný, dospívání zajímavý, studia poučná a naučná a teď? Teď je to nej!"

 

 A teď pár nej nej…aneb nejoblíbenější:

jídlo:
Rozhodně maminčino.
pití:
Rozhodně nepohrdne vínem, ale někdy jí uvidíte i zamyšleně debatovat nad Veselým šálkem. Což je samozřejmě čaj.
film:
S tebou mě baví svět, Město andělů, Eva tropí hlouposti - a vůbec starý český černobílý. Čemuž se ale trochu vymyká Doba ledová, Shrek. Je naprostou odbornicí na Gilmorova děvčata. Asi k nim dopíše další sérii. V poslední době totálně ujíždí na seriálech jako HIMYM, BBT a dalších. Její nej odkaz je http://iserialy.sk/
píseň:
Je jich opravdu hodně. Ráda si zapalcuje na Jeruzalém, prožije s Devítkou život po vteřinách. Zbožňuje Krávu a Carpe diem. Edici s pracovním názvem Vrána vyměnila za edici s pracovním názvem Mladí a neklidní (Xindla X, Jananas, My3.avi, Epy, ...)
barva:
Když je to oblečení tak zavádí speciální barvu rejoice. Ale jinak jí můžete spatřit svítit oranžově či modře.
číslo:
Jako většina Třetin. 9. Čím to bude?
zvíře:
Na tuto otázku mi odpověděla: “brrr – co to je?” Tak nevím, jestli se nemám urazit!
hudební klub:
Tak tady je to trošku problém. Třetiny mají vysněný klub. Jejich vlastní samozřejmě. Takže na tomto místě bych rád apeloval na všechny finančně zajištěné čtenáře. Najde se někdo, kdo jejich plány podpoří? A kdyby ne, tak už nám alespoň vraťte Besedu!
kniha:
Fanatická milovnice Prachetta a Pána prstenů. Dále pak básničky od Jakuba Nohy a nepohrdne ani procházkou po galaxii v doprovodu Stopařova průvodce. Občas ji taky můžete potkat ve společnosti draků...
stanice metra:
Anděl. Proč? To je mi neznámo.
motto:
Per aspera ad astra. Což teda já osobně nevím co je, ale větě “Nikdy nemůže být hůř…” rozumím dosti dobře.

 
 

Náhledy fotografií ze složky Ze života Třetin I

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář